Skocz do zawartości
Aby w pełni korzystać z forum musisz zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj. Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz ticketa na naszym discordzie.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Poradnik do gry RolePlay | By Kocurzasty.


kcrzast

Rekomendowane odpowiedzi

1.0 Co to jest RolePlay?

Już brnę z pomocą. Na samym początku chciałbym zaznaczyć, że zapraszam wszystkich do przeczytania moich wypocin na temat tego, w jakim uniwersum oraz fikcyjnym świecie się wszyscy będziemy dobrze bawić. Zapraszam.

Pojęcie RolePlay to szeroko pojęta “gra wyobraźni”. W naszym świecie możemy prowadzić rozgrywkę tak, jak każdy z nas indywidualnie będzie sobie życzył - w granicach zdrowego rozsądku. Każdy z nas by czerpać świeżą przyjemność z rozgrywki na serwerze, niestety będzie musiał opanować podstawową wiedzę na temat całej mechaniki gry, by nie psuć drugiemu graczowi rozgrywki oraz poszerzać swoje indywidualne predyspozycje do tego, by w danej rozgrywce być coraz lepszym. RolePlay to nic innego jak rozgrywka wobec wątków fabularnych w fikcyjnym świecie, prowadząc swoją fikcyjną postać. Gwarantuje wam, że wciągając się w świat wyobraźni można naprawdę fajnie się bawić. Ale cóż, zacznijmy od początku. 

Musimy pamiętać, że cały czas to jest gra komputerowa. Gra, w której możemy co prawda wcielić się w kogoś innego niż jesteśmy w realistycznym świecie. Zależy w jakim uniwersum gry się znajdujemy, tak będziemy mogli poprowadzić swoją postać. Serwerów RolePlay jest mnóstwo na bardzo szeroko pojętej gamie gier komputerowych, czy to Minecraft, GTA (sa:mp, mta, czy nawet od jakiegoś dłuższego czasu również GTA 5) kończąc na nawet serwerach roblox. Fajnie jest widzieć wkręconych graczy na serwerze, dlatego dla nowych (jak i weteranów) tej platformy konstruuję ten poradnik, by każdy mógł się z tym zaznajomić/przypomnieć/czy po prostu poczytać jak ma ochotę. Do rozgrywki RolePlay należy mieć przede wszystkim dystans. Wiele razy spotkaliśmy się pewnie z sytuacją, w której ktoś nie chciał uśmiercić swojej postaci, podczas gdy sytuacja tego wymagała - prawda? Do pojęć rozgrywki również dojdę, natomiast na początku wam wyjaśnię dlaczego nie możemy tak robić. 

Do gier wyobraźni - na przykład na naszym serwerze roblox.- nie powinniśmy podchodzić emocjonalnie. I zawsze warto mieć z tyłu głowy, że to tylko gra komputerowa, z której powinniśmy czerpać przyjemność. Bo to przecież właśnie dla przyjemności i dobrej zabawy tutaj gramy, a nie dlatego, by wplatać w nasze wirtualne niesnaski, nasze realne emocje. Co w efekcie może prowadzić do niepotrzebnych dram, których oczywiście chcemy uniknąć

Fajnie, jak człowiek zdrowo podejdzie do tematu i na spokojności poprowadzi rozgrywkę i będzie czerpał przyjemność. Ponieważ gdy znajdzie się osoba, dla której czerpanie przyjemności z gry to będzie łamanie zasad, regulaminu bądź po prostu naprzykrzanie się graczom - no to trzeba będzie taką osobę usunąć z rozgrywki.

 

1.1 Interpunkcja w prowadzonej rozgrywce.

W naszym wirtualnym świecie, rozgrywkę toczymy na zasadzie rozmów In Character, oraz Out Of Character. Są to dwa podstawowe pojęcia, dzięki którym nasze postacie (bądź my) się komunikujemy. In Character jest to czat, w którym komunikujemy się swoją fikcyjną postacią. Możemy w grze wyrażać wszystko na co mamy ochotę, oczywiście biorąc pod uwagę to - że nasze postacie żyją w tym świecie, więc musi być to w granicach zdrowego rozsądku. Emocje, uczucia, potrzeby, wstręt, lęk, nudę, strach, smutek, szczęście… wszystko na co wpadniecie, może zostać użyte w grze - trzymając się zasad rozgrywki na danym serwisie. Rozmawiając In Character musimy pamiętać, że prowadzimy wirtualne życie oraz wchodzimy z ludźmi w interakcję w grze, a nie poza nią, niezależnie od płci, wieku, charakteru, podejścia czy usposobienia postaci.
 

1.3 /me i /do oraz inne komendy postaci. Z czym to się je?

 

Trzonem rozgrywki RolePlay który świetnie interpretuje zachowanie naszej postaci są dwie komendy: /me oraz /do. Jest to narracja waszej fikcyjnej postaci, względem tego co się wokół niej dzieje. Dzięki tym dwóm komendom możemy tworzyć całą fikcyjną rzeczywistość jaką doświadcza nasza postać w grze online. Pierwszą z komend jest /me, jest to czynność wykonywana w osobie trzeciej, która odpowiada za okazanie tego co w danym momencie robi nasza postać. Można użyć tej komendy w każdej sytuacji w której mamy ochotę na to, by nasza postać wykonała daną czynność, np: wpatrywania się w innego, fikcyjnego bohatera.

 

Przykład: /me przeleciał wzrokiem po okolicy, po chwili skupiając wzrok na facecie przed nim.

 

Drugą z kolei jest komenda /do. Tutaj mamy delikatnie większe pole do popisu, ponieważ jest to komenda dzięki której możemy opisać otoczenie waszego bohatera, jednak zależnie od sytuacji ta komenda może służyć też do dokładnego opisywania danych sytuacji z którymi zmaga się wasza postać. Zdarza się również, że podczas wypowiedzi waszej postaci na chacie tekstowym pojawiają się również gwiazdki, jest to alternatywa do tych dwóch komend podczas prowadzenia rozmowy In Character. Polecam stosować takie rzeczy, świetny widok dla oka gracza RolePlay - serio.
 

1.4 Animacje oraz wykorzystywanie ich na serwerze.


Rzecz biorąc, animacje to dodatek do gry RolePlay. Animacją możemy określić zachowanie oraz ruchy swojego bohatera w fikcyjnym świecie gry. Jest pełno możliwości jakie możecie obrać względem używania animacji w grze. Nie ma co zbytnio się tutaj rozpisywać, naprawdę gorąco polecam używania animacji podczas gry In Character - to dodaje fajnego klimatu do gry i bardziej was wkręci wyobraźnia grając w gierke serio. Lista animacji będzie dostępna już bezpośrednio w grze, natomiast używa jej się pod F2

1.5 Pojęcia RolePlay

Nie będe tu wypisywał specjalnie nowych pojęć, znajdziecie je w wcześniej napisanym przezemnie poście w poradnikach. Odsyłam was do niego, link znajduje się poniżej.Miłej gry życze ja, Kocurek, Kicia, Dawid, Playa, i OG. Miłego czytania poradniczka 🙂

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • _d0nat_ zablokował(a) i podpiął/eła ten temat
  • 7 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...