Skocz do zawartości
Aby w pełni korzystać z forum musisz zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj. Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz ticketa na naszym discordzie.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

[Zrealizowane] [Do realizacji] [Propozycja] Zabezpieczenie 2FA


noiles.

Rekomendowane odpowiedzi

UID: 12869
Dlaczego mamy ją wprowadzić?: Weryfikacja 2FA zapewnia dodatkowy poziom zabezpieczeń, ponieważ wymaga od użytkowników podania dwóch niezależnych elementów do uwierzytelnienia, takich jak hasło oraz dodatkowy kod generowany przez aplikację autoryzacyjną (Google authenticator). To znacznie trudniejsze do złamania niż samo hasło, co może znacznie ograniczyć możliwość nieautoryzowanego dostępu do kont użytkowników na forum oraz w grze. Wprowadzenie weryfikacji dwu-etapowej może pomóc w ochronie prywatności danych użytkowników. W przypadku, gdy hasła do konta na forum są słabe lub zostaną skradzione, weryfikacja 2FA może stanowić dodatkową barierę ochrony przed niepożądanym dostępem do konta, co może chronić prywatne informacje, takie jak dane osobowe czy wiadomości.

Dokładny opis propozycji: Wprowadzenie do forum oraz gry możliwości weryfikacji dwuskładnikowej logowania, poprzez wygenerowanie na żądanie odpowiedniego kodu QR który użytkownik skanuje w telefonie i w ten sposób konto jest powiązane z aplikacją Google Auth. Aby zalogować się do konta z nowej przeglądarki/ nowego adresu IP trzeba podać wyświetlany w aplikacji KOD. Aplikacja dwuskładnikowa jest ważna nie tylko od strony użytkownika ale to dobre i niezależne od waszych zabezpieczeń narzędzie do ochrony danych, dlatego osoby które wykonają procedurę powinny być nagradzane w ramach zachęty. 

Co by wniosło to do rozgrywki: Dla mnie jako dla osoby z GAD wniosłoby to wiele, wszystkie argumenty przedstawiłem we wstępie wyżej, podsumowując weryfikacja 2FA to dodatkowa metoda która zapewnia wysoki poziom zabezpieczeń który znacząco ogranicza możliwość uzyskania nieautoryzowanego dostępu do konta użytkownika. 

Edytowane przez Noiles
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...