Skocz do zawartości
Aby w pełni korzystać z forum musisz zsynchronizować konto z grą, więcej informacji znajdziesz tutaj. Jeżeli posiadasz problemy z synchronizacją napisz ticketa na naszym discordzie.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

błąd w systemie W10


lil_puny

Rekomendowane odpowiedzi

To dość typowa sytuacja i zwykle wynika z kilku czynników. Tutaj jest kilka możliwych przyczyn:

  1. System rezerwuje część pamięci RAM: System operacyjny może zarezerwować pewną część pamięci RAM dla zadań systemowych i innych zastosowań, co zmniejsza ilość dostępnej pamięci dla użytkownika.

  2. Klasyfikacja pamięci przez system operacyjny: W niektórych przypadkach, system operacyjny może klasyfikować pamięć w inny sposób, np. uwzględniając pamięć urządzeń zintegrowanych lub pamięć używaną przez kontrolery.

  3. Adresowanie pamięci przez system operacyjny: W zależności od systemu operacyjnego i jego wersji, może być ograniczenie co do maksymalnej ilości pamięci RAM, która może być adresowana.

  4. Rozmiar bloku pamięci: Często pamięć jest zaadresowana w blokach o określonym rozmiarze, co może powodować nieznaczne straty pamięci.

  5. Pamięć zarezerwowana dla urządzeń peryferyjnych: System operacyjny może zarezerwować pewną ilość pamięci dla urządzeń peryferyjnych, takich jak karty graficzne czy kontrolery.

Warto zauważyć, że z punktu widzenia systemu komputerowego, 4GB pamięci RAM to właściwie 4 294 967 296 bajtów, ale w praktyce często mówi się o zaokrągleniu do "około 4GB", ponieważ niektóre z tych bajtów są używane przez system operacyjny lub inne elementy systemu.

 
  • Dziękuje 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...